اولین واکنش رسمی آمریکا به برگزاری انتخابات پارلمانی سوریه

به گزارش وبلاگ مدرسه، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اولین واکنش رسمی این کشور به برگزاری انتخابات سوریه گفت که واشنگتن آن را به رسمیت نمی شناسد.

اولین واکنش رسمی آمریکا به برگزاری انتخابات پارلمانی سوریه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مدرسه به نقل از ریانووستی، مورگان اورتاگس سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه در بیانیه ای مطبوعاتی گفت که واشنگتن انتخابات پارلمانی روز یکشنبه سوریه را به رسمیت نمی شناسد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که هدف دمشق از برگزاری انتخابات پارلمانی سوریه مشروعیت بخشی به دولت و جلوگیری از اجرای فرآیند سیاسی است که قطعنامه 2254 شورای امنیت بدان تاکید دارد.

وی در ادامه بیانیه خود انتخابات پارلمانی سوریه را که روز یکشنبه با مشارکت تعداد زیادی از مخالفان دولت برگزار گردید، مدعی شد که این انتخابات آزاد و عادلانه نبوده است.

مسئول آمریکایی در حالی از برگزاری سومین انتخابات پارلمانی سوریه ابراز نارضایتی می نماید که سوری ها پیروزی دیگری را در عرصه سیاسی رقم زده و حامیان تروریسم در این کشور و در راس آن آمریکا را بیش از پیش ناامید نموده اند.

انتخابات روز یکشنبه در سوریه، سومین انتخابات پارلمانی بود که سوری ها از شروع بحران این کشور در سال 2011 آن را تجربه کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اولین واکنش رسمی آمریکا به برگزاری انتخابات پارلمانی سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین واکنش رسمی آمریکا به برگزاری انتخابات پارلمانی سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید