تمریناتی برای جان سخت شدن

به گزارش وبلاگ مدرسه، اگرچه آموزش های مذکور چندان خوشایند نیستند، اما آشنایی با چند مورد از خطرناک ترین آن ها بسیار جالب خواهد بود.

تمریناتی برای جان سخت شدن

به گزارش وبلاگ مدرسه به نقل از گانز مانیتور، برای یک نیروی نظامی با هر درجه ای، امور مختلف روزمره به سادگی زندگی مردم عادی انجام نمی گردد. به عنوان مثال چنین فردی نمی تواند هر غذایی که می خواهد مصرف کند، باید مایل ها پیاده روی و شنا کند و از تمرینات طاقت فرسای نظامی جان سالم به در ببرد. اگرچه آموزش های مذکور چندان خوشایند نیستند، اما آشنایی با چند مورد از خطرناک ترین آن ها بسیار جالب خواهد بود! از این رو در ادامه نگاهی به مرگبار ترین تمرین های نظامی در سراسر جهان که حتی قوی ترین سربازان را نیز از پای در می آورند خواهیم داشت.

شلیک به قفسه سینه؛ روسیه

این تمرین خاص که نخستین مورد لیست است، بخش مهمی از آموزش تخصصی اعتماد به نفس برای نیروهای روسی را شامل می گردد. هدف از این تمرین نیز افزایش سرعت عمل نیروهای نظامی در صورت اصابت گلوله در میدان نبرد خواهد بود. در نتیجه آموزش مذکور برخی از افراد دچار جراحت می شوند و برخی دیگر در مقابل اصابت تیر به جلیقه ضد گلوله خود مقاوت می نمایند. در واقع نیروی نظامی باید قادر به نشان دادن عکس العمل سریع و مناسب به منظور کاهش حداکثری آسیب وارده باشد.

حرکت روی طناب باریک از میان شعله های آتش؛ بلاروس

اکنون سری به بلاروس؛ کشوری در اروپای شرقی می زنیم. حرکت نیروهای نظامی روی جهت فلزی سوزان یکی از معمول ترین تمریناتی است که در بلاروس انجام می گردد. شاید تصور کنید که این تمرین چندان هم سخت نیست، اما انفجار مهمات مختلف درست در قسمت زیرین طناب و در جهت حرکت فرد شرایط را بحرانی نموده است!

اما آموزش نظامی در بلاروس به همین تمرین ختم نمی گردد. حال بلوک هایی سخت و آتشین را تصور کنید که مجبور به عبور از آن ها هستید. اگرچه ممکن است بیشتر شبیه یک کابوس به نظر برسد، اما برای سربازان در بلاروس واقعیت محض است. هدف نیز پرورش روحی سرسخت عنوان شده است.

مبارزه تن به تن میان برف ها آن هم بدون پوشش مناسب سرما؛ کره جنوبی و چین

کره جنوبی به مفهوم جنگ سرد از نوع حقیقی آن اعتقاد بسیار دارد! بیش از 200 تن از بهترین نیروهای ویژه کره جنوبی به منطقه یخ زده Pyeongchang سفر می نمایند. دما در این ناحیه به زیر منفی 30 درجه سلسیوس می رسد! مبارزه تن به تن در چنین سرمای طاقت فرسایی صورت می گیرد. نیروهای آموزشی کره جنوبی و چین در این دما کشتی می گیرند، در ماراتن شرکت نموده و توپ های عظیم برفی را به سمت یکدیگر پرتاب می نمایند. نیروهای مافوق معتقد هستند که در این سرما قلب سربازان را جلا می دهند و بدین ترتیب با هر شرایط محیطی سختی سازگار خواهند بود. چین نیز عملکرد مشابهی دارد. اگرچه سخت گیری ها در مقایسه با کره جنوبی کمتر بوده، اما دما در محل آموزش نیروهای چینی نیز زیر صفر درجه است (مرز روسیه). سربازان مجبور به حمل سلاح های سنگین خود با بدنی نیمه برهنه هستند.

مقاومت زیر آب در شرایط عمودی بدن؛ نیروی دریایی آمریکا

از جمله سخت ترین تمرین هایی که برای سربازان نیروی دریایی آمریکا در نظر گرفته شده است، می توان به مقاومت زیر آب برای مدت زمان طولانی اشاره نمود. فرد باید سعی کند بدن خود را به صورت کاملا عمودی و با فشار دست ها و پا ها زیر آب ثابت نگه دارد. از طرفی فرآیند نفس گیری اصولی نیز آموزش داده می گردد و در هر ست بین 5 الی 10 مرتبه تکرار خواهد شد. البته آزمایش واقعی زمانی شروع می گردد که هر سرباز هنر بقاء زیر آب را به خوبی فرا بگیرد. پس از آن باید با دست و پای بسته در یک استخر به عمق 9 فوت، بدن خود را در شرایط نزدیک به عمود شناور نگه دارد.

تحمل بلوک های سنگین روی شکم؛ روسیه

یکی دیگر از تمرین های سخت نیروهای ویژه در روسیه، آموزش مدیریت درد است! فرمانده سرباز را مجبور به تحمل بلوکی سنگین بر روی شکم خود می نماید و باید در این حین در برابر ضربات وارده نیز کمترین لرزش ممکن را نشان دهد. ارتش روسیه معتقد است که چنین تمرینات مرگباری منتج به تربیت نیروهای جان سخت و بسیار مقاوم خواهد شد.

هفته جهنمی؛ نیروی دریایی فیلیپین

در این تمرین سربازان نیروی دریایی فیلیپین باید یک هفته کامل را در بی خوابی سپری نمایند و هر روز تنها یک ساعت زمان استراحت دارند. در حالی که فرد برای باز ماندن چشمانش در کوشش است، باید تمرینات سخت را پشت سر بگذارد، تیر اندازی کند، 6 مایل بدود و 18 مایل شنا کند!

نوشیدن خون کبرا؛ تفنگداران دریایی آمریکا

تفنگداران دریایی آمریکا در جنگل های تایلند به مدت 11 روز تحت آموزش های طاقت فرسا قرار می گیرند. مهم ترین تمرین، آموزش بقاء در حیات وحش و شرایط بحرانی است. تاکتیک هایی که به این منظور استفاده می شوند، قطعا شما را شگفت زده خواهند کرد. از جمله اصلی ترین این تاکتیک ها می توان به نوشیدن خون مار کبرا، خوردن عقرب ها و شکستن گردن پرندگان با دندان اشاره نمود!

تمرین دراز کش در ساحل؛ نیروی دریایی آمریکا

سربازان در این تمرین باید دست ها را روی سینه قرار داده و به پشت روی ساحل بخوابند. به صورتی که سر آن ها در تماس با آب اقیانوس قرار داشته باشد و در آب سرد غوطه ور گردد.

سینه خیز روی سنگ های مرجانی؛ تفنگداران دریایی تایوان

مرحله نهایی از دوره آموزشی 9 هفته ای در جنوب تایوان، جاده ای به بهشت نامیده می گردد. البته این جهت از آن چه که تصور می کنید دردناک تر است! در این مرحله سرباز باید روی جهتی 50 متری پر از سنگ و مرجان با لبه های دندانه دارد سینه خیر برود.

منبع: جام جم آنلاین

به "تمریناتی برای جان سخت شدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمریناتی برای جان سخت شدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید