علی اعطا: اعضای شورای شهر تهران نسبت به مسائل شهر نامحرم تلقی نشوند

به گزارش وبلاگ مدرسه، تهران (پانا) - سخنگوی شورای شهر تهران گفت هرچه خاتمه دوره شورا نزدیک تر می گردد ظاهرا اعضای شورای شهر بیشتر در حوزه موضوعات شهری نامحرم تلقی می شوند.

علی اعطا: اعضای شورای شهر تهران نسبت به مسائل شهر نامحرم تلقی نشوند

علی اعطا در جریان دویست و نود و یکمین جلسه شورای شهر پس از شرحات پیروز حناچی درباره تخلفات واکسیناسیون در شهرداری تهران از حضور حناچی و شرح موضوع تشکر کرد و گفت: دو روز قبل، این نکته را مطرح کردم که اگر به موارد پاسخ قانع نماینده داده نگردد و برای بازسازی اعتماد عمومی اقدامی صورت نگیرد موضوع را در قالب تذکر و سپس سوال از شهردار در صحن شورا مطرح خواهم کرد.

وی با اشاره به گزارش شهردار درباره تخلفات اجرا شده، اضافه کرد: با توجه به شناختی که از شهردار و همکاران ایشان داریم فرض را بر این می گذاریم که این مطالب صحیح است و عین چیزی است که تحقق پیدا نموده و ابعاد بیشتری ندارد؛ مگر اینکه بعداً تعیین گردد در آنالیز ها تخلفات بیش از این بوده است.

اعطا با اشاره به مکالمه تلفنی روز گذشته خود و شهردار تهران و بیان دو نکته به ایشان، مطرح کرد: مسئله سلب اعتماد عمومی زمانی اتفاق می افتد که ابتدا دیگران بگویند در شهرداری تخلف اجرا شده و سپس ما بپذیریم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تفاوت پذیرش و اطلاع رسانی تخلفات گفت که، زمانی داوطلبانه به شهروندان اطلاع می دهیم که چنین گزارش تخلفاتی اجرا شده و در فرایند برخورد با خاطبان هستیم، اما زمانی، دیگران از جمله یک روزنامه، خبرگزاری و سایت، گزارش افشاگرانه منتشر می نمایند و ما ناچار می شویم موضوع را بپذیریم، تایید کنیم و گزارش دهیم.

اعطا با بیان اینکه این حالت دوم منجر به سلب اعتماد عمومی گردد، گفت: چرا شهرداری راسا وارد عمل نشد تا قبل از اینکه موضوع افشاگری گردد، داوطلبانه و مستقیم با مردم و شهروندان در این رابطه صحبت کند.

سخنگوی شورای شهر تهران اضافه کرد: هرچه به سرانجام دوره شورا نزدیک می شویم ظاهرا اعضای شورای شهر بیشتر در حوزه موضوعات شهری نامحرم تلقی می شوند.

وی با بیان اینکه هم اکنون هر کدام از اعضا می توانند اسامی را در اختیار داشته باشند، گفت: اکنون در ستاد دکتر حناچی، مناطق و مدیران ارشد این اطلاعات موجود است اما اعضای شورا به سادگی نمی تواند به این اطلاعات دسترسی پیدا نمایند.

سخنگوی شورای شهر تهران اضافه کرد: هیات رئیسه شورا که من نیز یکی از اعضای هیات رئیسه هستم؛ از کیان شورا به عنوان نهاد نمایندگی مردم دفاع نکرد و در موارد مختلفی شورا نامحرم دانسته شد.

اعطا تاکید نمود: در موارد مختلفی، این مطلب بوده که شورا نسبت به مجموعه ای از اطلاعات و اتفاقاتی که در شهرداری رخ می دهد، نامحرم دانسته شده است.

وی خواست که این تذکر از سوی شهردار و همکارانش در معاونت برنامه ریزی و امور شورا در مهلت مقرر پاسخ داده گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "علی اعطا: اعضای شورای شهر تهران نسبت به مسائل شهر نامحرم تلقی نشوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی اعطا: اعضای شورای شهر تهران نسبت به مسائل شهر نامحرم تلقی نشوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید